Profil biznesowy

Technology for business,
solutions for people.


Asseco jest wszędzie tam, gdzie technologia i biznes łączą się z codziennym życiem.

Jesteśmy federacją spółek działających w ponad 55 krajach na całym świecie. Na czele Grupy stoi Asseco Poland, które jest jednym z pierwszych założonych w Polsce startupów.

Asseco Poland jest wiodącą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z kapitalizacją wynoszącą na koniec 2019 r. 5,3 mld PLN wchodzi w skład indeksu WIG30, jest również największą spółką w branżowym indeksie WIG-Informatyka.

Grupa Asseco jest szóstym co do wielkości producentem oprogramowania w Europie według rankingu Truffle 100 za 2014 rok oraz największym dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Grupa Asseco jest połączeniem firmy software’owej i usługowej, producentem zaawansowanego technologicznie, najwyższej jakości oprogramowania, obsługującego najważniejsze procesy biznesowe firm z kluczowych branż gospodarki. Przychody z oprogramowania i usług własnych stanowiły w 2019 r. 81% przychodów Grupy. 89% sprzedaży Grupy Asseco wygenerowane było w tym okresie na rynkach międzynarodowych.

Grupa Asseco jest dostawcą IT dla kluczowych sektorów gospodarki


Asseco w liczbach

Zatrudniamy

>26,800
osób

W R&D pracuje

5,200
specjalistów

Jesteśmy obecni w

>55
krajach

Ponad

80
akwizycji od 2004

W Europie jesteśmy

6
softwarehouse

Wydaliśmy na R&D

899
mln PLN w 2019