Profil biznesowy

Technology for business,
solutions for people.


Asseco jest wszędzie tam, gdzie technologia i biznes łączą się z codziennym życiem.

Jesteśmy federacją spółek działających w ponad 50 krajach na całym świecie. Na czele Grupy stoi Asseco Poland, które jest jednym z pierwszych startupów, założonych w Polsce.

Asseco Poland to wiodąca polska firma informatyczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z kapitalizacją około 4,0 mld zł wchodzi w skład indeksu WIG30, jest również największą spółką w branżowym indeksie WIG-Informatyka.

Grupa Asseco jest szóstym co do wielkości producentem oprogramowania w Europie według rankingu Truffle 100 za 2014 rok oraz największym dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Asseco cechuje unikalne połączenie firmy software’owej i usługowej. Grupa jest producentem zaawansowanego technologicznie najwyższej jakości oprogramowania, obsługującego najważniejsze procesy biznesowe firm z kluczowych branż gospodarki. Przychody z oprogramowania i usług własnych stanowią 80% przychodów Grupy. 85% sprzedaży Grupy Asseco generowane jest na rynkach międzynarodowych.

Grupa Asseco jest dostawcą IT dla kluczowych sektorów gospodarki


Asseco w liczbach

Zatrudniamy

+24,000
osób

W R&D pracuje

>4,800
specjalistów

Jesteśmy obecni w

+50
krajach

Ponad

+70
akwizycji od 2004

W Europie jesteśmy

6
softwarehouse

Wydaliśmy na R&D

>199
mln Euro w 2018