Profil biznesowy

Technology for business,
solutions for people.


Asseco jest wszędzie tam, gdzie technologia i biznes łączą się z codziennym życiem.

Jesteśmy federacją spółek działających w 59 krajach na całym świecie. Na czele Grupy stoi Asseco Poland, które jest jednym z pierwszych założonych w Polsce startupów.

Asseco Poland notowane jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wchodzi w skład indeksu WIG20 i jest również największą spółką w branżowym indeksie WIG-informatyka. Ponadto inne spółki z Grupy Asseco notowane się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Tel Awiwie oraz NASDAQ. 

Grupa Asseco jest szóstym co do wielkości producentem oprogramowania w Europie oraz największym dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Asseco jest połączeniem firmy software’owej i usługowej, producentem zaawansowanego technologicznie, najwyższej jakości oprogramowania, obsługującego najważniejsze procesy biznesowe firm z kluczowych branż gospodarki. Przychody z oprogramowania i usług własnych stanowią ok. 80% przychodów Grupy. Ok. 90% sprzedaży Grupy Asseco wygenerowana jest na rynkach międzynarodowych.

Grupa Asseco jest dostawcą IT dla kluczowych sektorów gospodarki


Asseco w liczbach

Zatrudniamy ponad

33,000
osób

W obszarze R&D pracuje

>5,900
specjalistów

Jesteśmy obecni w

59
krajach

Od 2004 r. zrealizowaliśmy ponad

135
akwizycji

Lider cyfryzacji w Polsce*

czołowy producent oprogramowania w Europie

*Źródło: raport Computerworld TOP200, edycja 2023 r.

W 2023 r. przeznaczyliśmy na R&D

1.3
mld PLN