Wydrukuj

List Adama Górala do Inwestorów

Szanowni Państwo, Drodzy Inwestorzy,

Ostatnie dni bieżącego roku okazały się bardzo emocjonujące.

Zarząd Cyfrowego Polsatu zwrócił się do nas z propozycją rozpoczęcia rozmów w sprawie zacieśnienia współpracy w zakresie budowy i obsługi przez Asseco Poland systemów informatycznych dla poszczególnych firm tworzących Grupę. Asseco Poland dysponuje zarówno produktami, jak i potencjałem merytorycznym, który mógłby doprowadzić Grupę Cyfrowego Polsatu do najlepszych rozwiązań w sferze IT, dlatego propozycję tę przyjęliśmy z wielką satysfakcją.

Bardzo istotne jest również to, że propozycję zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi firmami, Cyfrowy Polsat postanowił wesprzeć ofertą zaangażowania się kapitałowego w Asseco Poland. Propozycja zarządu spółki kontrolowanej przez Zygmunta Solorza, jednego z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców, jest niewątpliwie wyrazem docenienia naszych dotychczasowych osiągnięć. Nie mam wątpliwości, że zacieśnienie współpracy może posłużyć zwiększeniu konkurencyjności zarówno Asseco Poland, jak i Grupy Cyfrowego Polsatu.

Szansa rozszerzenia współpracy, którą otrzymuje nasz zespół jest szansą niepowtarzalną, przy czym to od naszych dotychczasowych akcjonariuszy, w dużej mierze, będzie zależało, czy dojdzie do urzeczywistnienia realizacji tych planów. W związku z tym, zwracam się do naszych Akcjonariuszy o pozytywną reakcję na ofertę Cyfrowego Polsatu dotyczącą zakupu akcji Asseco Poland.

Wierzę, że pojawienie się Cyfrowego Polsatu, jako akcjonariusza Asseco Poland może przyczynić się do dalszego wzrostu wartości Asseco Poland.

Z wyrazami szacunku,
Adam Góral


Wydrukuj