Dziennikarze technologiczni po raz pierwszy nagrodzeni w konkursie Grand Press

W tegorocznej 27. edycji konkursu Grand Press po raz pierwszy przyznano nagrodę specjalną – Grand Press Digital and Technology. Zwyciężyli Agata Kaźmierska i Wojciech Brzeziński z „Tygodnika Powszechnego”. Partnerem nagrody było Asseco. Grand Press to jedno z najważniejszych wyróżnień dla dziennikarzy w Polsce.

Grand Press Digital and Technology to nagroda, której celem jest wyróżnienie dziennikarek i dziennikarzy, którzy wykazują się szczególną fachowością, rzetelnością i kompetencją w tworzeniu materiałów, które dotyczą środowiska cyfrowego i technologicznego.

Branża nowych technologii w Polsce to już 600 tys. pracowników, którzy odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Właśnie dlatego postanowiliśmy docenić dziennikarzy, którzy potrafią pisać nie tylko o bitach i bajtach, ale również o sukcesach polskiego sektora IT i pokazywać Polskę jako nowoczesne państwo – powiedział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, który wręczał nagrodę laureatom. Nasza branża inwestuje w sztuczną inteligencję, ale dzisiaj będziemy nagradzać tych, którzy cechują się ludzką inteligencją i stoją za tymi wspaniałymi tekstami — dodał.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywnie działa na rzecz cyfrowej transformacji oraz promocji sektora technologicznego. Asseco było partnerem ustanowionej w tym roku nagrody specjalnej Grand Press Digital and Technology, którą wręczono w ramach Grand Press – jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów dziennikarskich w Polsce.


Wydrukuj