Asseco wśród 50 polskich firm globalnych wg „Wprost”

Asseco znalazło się w zestawieniu „50 polskich firm globalnych” przygotowanym przez redakcję tygodnika „Wprost” we współpracy z Radą Polskich Przedsiębiorców Globalnych. Ranking obejmuje duże przedsiębiorstwa, które są silnymi markami nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma jest obecna w ponad 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 33 tys. osób. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Asseco konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju własnego oprogramowania i usług z nim związanych, a także silnej dywersyfikacji geograficznej, sektorowej i produktowej – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland. Międzynarodowy charakter organizacji i jej struktura federacyjna, pozostawiająca dużą autonomię oraz swobodę działania poszczególnym spółkom, pozwalają nam skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych, zachowując tak potrzebne klientom lokalne i elastyczne podejście – dodał.

Jak wskazali autorzy rankingu polskie przedsiębiorstwa o zasięgu globalnym mają wpływ nie tylko na wizerunek naszego kraju za granicą, ale są bardzo istotne dla interesu gospodarczego. Ponadto w podsumowaniu wyników zestawienia wykazują, że najlepszym sposobem na podniesienie statusu finansowego Polaków jest współpraca społeczeństwa i władz publicznych z biznesem na rzecz globalnej ekspansji polskiej gospodarki.


Wydrukuj