pl
  • PL
  • EN
Wydrukuj

Asseco Poland informatyzuje Biuro Maklerskie Alior Banku

W listopadzie 2008 roku Asseco Poland podpisało z Biurem Maklerskim Alior Banku umowę na udzielenie licencji oraz wdrożenie i świadczenie usług informatycznych na kompleksowy system przeznaczony dla biur maklerskich. 

Jesteśmy zadowoleni z jakości rozwiązań dostarczonych i wdrażanych przez Asseco Poland. Jestem przekonany, że systemy Asseco pozwolą nam zaoferować Klientom Alior Banku wyróżniającą się na rynku ofertę usług brokerskich zintegrowanych z pozostałymi, innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami Alior Banku – powiedział Krzysztof Polak Dyrektor Biura Maklerskiego Alior Banku.”

Ogromnie cieszy mnie fakt, że tak prężna i nowoczesna instytucja finansowa wybrała Asseco Poland, jako dostawcę kompleksowego systemu dla Biura Maklerskiego. Dołączenie Alior Banku do grona Klientów Asseco Poland potwierdza wiodącą pozycję naszej firmy w zakresie rozwiązań informatycznych dla rynku kapitałowego i daje nam możliwość współpracy z doskonałymi specjalistami w tej dziedzinie ze strony Banku – mówi Artur Trunowicz Dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego w Asseco Poland.

W ramach umowy Asseco Poland dostarczy swój flagowy system – PROMAK Plus, zapewniający kompleksową obsługę działalności Biura Maklerskiego na rynku wtórnym publicznych instrumentów finansowych oraz system PROMAK Sponsor Emisji zapewniający obsługę działalności Biura Maklerskiego na rynku pierwotnym krajowych instrumentów finansowych. 

Asseco wdroży także Interfejs ePMI, który będzie odpowiedzialny za udostępnienie usług maklerskich Biura Maklerskiego ALIOR Banku przez systemy kanałowe wdrożone przez innych dostawców (call center, Internet). Interfejs ePMI umożliwi także automatyczne wykorzystanie przez klienta Biura Maklerskiego środków finansowych zgromadzonych na rachunku bankowym.


Wydrukuj