Asseco największą firmą IT na „Liście 500” dziennika „Rzeczpospolita”

Grupa Asseco z przychodami w wysokości 16,9 mld zł jest najwyżej notowaną firmą technologiczną w rankingu „Lista 500”, która stanowi zestawienie 500 największych polskich przedsiębiorstw. Jest również największym pracodawcą w sektorze IT.

W 2023 sprzedaż własnych produktów oraz usług informatycznych Asseco przekroczyła 13,2 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł ponad 1,6 mld zł. Z kolei zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej osiągnął poziom 483 mln zł, co oznacza drugi pod względem wartości zysk netto w historii Grupy. Asseco, zatrudniające ponad 33 tys. osób, jest również największym pracodawcą z sektora IT na „Liście 500”.

Cieszę się, że udało nam się wypracować tak dobre wyniki pomimo trudnego otoczenia gospodarczego oraz napiętej sytuacji geopolitycznej. To pokazuje, że niepewne czasy wymagają zwiększenia roli cyfryzacji, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań chmurowych, cyberbezpieczeństwa czy sztucznej inteligencji. Naszym priorytetem pozostaje dostarczanie najwyższej jakości własnego oprogramowania dla instytucji i firm z kluczowych sektorów gospodarki. W minionym roku intensywnie pracowaliśmy nad umocnieniem pozycji rynkowej w każdym z segmentów biznesowych, w których działamy – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.


Wydrukuj