Wydrukuj

Asseco jednym z największych polskich prywatnych inwestorów za granicą

Asseco kolejny rok z rzędu zajęło 3. miejsce w zestawieniu „Największych polskich prywatnych inwestorów za granicą 2021” przygotowanym przez magazyn Forbes. Wartość aktywów Asseco ulokowanych poza Polską wyniosła ponad 5,4 mld zł. W 2020 roku rynki zagraniczne Asseco odpowiadały łącznie za blisko 90 proc. przychodów Grupy.

Od 2004 r. Asseco dokonało ponad 110 akwizycji. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Jako lider często kieruję się wiarą w drugiego człowieka. Inwestorzy, często nawet moi przyjaciele twierdzili, że jeżeli już zapłacę temu byłemu właścicielowi dużo pieniędzy i gdy on poczuje się zabezpieczony materialnie, to jego motywacja spadnie. Taka była teoria, która w naszych działaniach jednak się nie potwierdza. To działa tylko wtedy, gdy ktoś chce sprzedaż 100 proc. udziałów, a my nigdy nie chcieliśmy wchodzić w taki model współpracy. Dlatego nie kupowaliśmy potężnych organizacji, w których właśnie ta intuicyjność nie miałaby znaczenia. Tworzenie oprogramowania oznacza totalną zależność od ludzi. Jeśli przejąłeś większościowe udziały w 50-osobowej firmie, to wiesz, że jak 10 osób odejdzie, to tam już wiele nie zostanie. Podsumowując, przejmujemy małe oraz średnie firmy, gdzie jest pozytywna energia i wiara, że możemy zrobić więcej – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.


Wydrukuj