pl
  • PL
  • EN
Wydrukuj

Asseco dla ALLIANZ

Asseco Poland podpisało umowy z ALLIANZ na ponad 22 mln zł. Spółka wdroży w ALLIANZ swój flagowy system def3000 i dostarczy sprzęt

W dniu 7 styczna 2008 roku Asseco Poland SA otrzymało informację z ALLIANZ Biznes Sp. z o.o. o podpisaniu umowy, dotyczącej zakupu i wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego def3000. Wartość umowy wynosi ponad 17 mln zł. Dodatkowo ALLIANZ zakupi od Asseco Poland sprzęt komputerowy i oprogramowanie narzędziowe o wartości ponad 5 mln zł.

Asseco Poland wdroży w ALLIANZ swój flagowy system def3000. Spółka udzieli licencji na zakup systemu oraz dokona jego implementacji, wdrożenia i opieki powdrożeniowej. W ramach kompleksowego systemu def3000 obok systemu core banking Asseco wdroży moduły dedykowane do obsługi inwestycji kapitałowych, obsługi kart, Hurtownię Danych i systemy raportowania. Dodatkowo wdrożony system będzie wspierać kanały elektronicznego dostępu, komunikację z Biurem Informacji Kredytowej, a także sprzedaż produktów kredytowych przez pośredników i agentów.

 


O ALLIANZ  Biznes Sp. z o.o.
ALLIANZ Biznes Sp. z o.o. jest spółką należącą do Grupy Allianz Polska – jednej z największych grup finansowych w Polsce, która oferuje ubezpieczenia majątkowe i na życie, produkty inwestycyjne i emerytalne oraz inne usługi finansowe. Allianz Polska jest częścią Allianz Group – jednej z największych instytucji finansowych świata z przychodami w 2007 roku wartości 100 miliardów euro.

O Asseco Poland:
Asseco Poland (ACP) jest największą polską spółką informatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania własnego, głównie dla sektora finansowego, administracji publicznej i przedsiębiorstw. Jako jedyna polska firma buduje i wdraża własnego autorstwa scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego. Obecne Asseco Poland powstało z połączenia dwóch giełdowych Spółek: Softbank SA oraz Asseco Poland SA (dawniej: COMP Rzeszów SA). Fuzja miała miejsce w styczniu 2007 roku. Więcej informacji na stronie: http://www.asseco.pl

Kontakt dla Mediów
Katarzyna Drewnowska
Asseco Poland SA/ Biuro w Warszawie
Phone: +48 22 87 86 478
Fax: +48 22 87 86 471
Mobile: +48 609 132 648
E-mail: [email protected]


Wydrukuj