Adam Góral wśród 50 najbardziej wpływowych ludzi w polskiej gospodarce

Prezes Asseco znalazł się w gronie 50 osób, które według redakcji Dziennika Gazety Prawnej miały największy wpływ na polską gospodarkę. Firma, na czele której stoi Adam Góral, dynamicznie reagowała na zmiany rynkowe i dostosowywała swoją ofertę do oczekiwań klientów. W efekcie Asseco osiągnęło 12,2 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 14% więcej niż w 2019 r.

Asseco od lat stawia na dywersyfikację sektorową, dzięki czemu w 2020 r. przychody spółki rozłożyły się następująco: przedsiębiorstwa – 39%, bankowość i finanse – 36% oraz instytucje publiczne – 25%. Ponadto spółka inwestowała w produkty chmurowe i uruchomiła m.in. platformę chmurową Asseco BooX dedykowaną dla instytucji finansowych. Kontynuowała również swoje działania w obszarze akwizycji, przejmując w minionym roku 15 spółek w Europie, Izraelu i USA.

Rok 2020 był bardzo dobrym rokiem dla Asseco. Pomimo dużej niepewności na rynku udało nam się poprawić wyniki, umacniając naszą pozycję we wszystkich segmentach oraz sektorach działalności. Przyspieszenie procesów cyfryzacji w firmach i instytucjach sprawiło, że koncentrowaliśmy się na jak najlepszym wsparciu klientów w obliczu pandemii. Konsekwentnie realizowaliśmy strategię silnej dywersyfikacji biznesu – na poziomie krajów, sektorów i produktów – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.


Wydrukuj