Asseco największą firmą IT w rankingu Rzeczpospolitej

Asseco ponownie zostało liderem kategorii „IT, telekomunikacja, nowe media” w rankingu „Lista 2000”. Jest to zestawienie największych przedsiębiorstw w Polsce przygotowywane przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Lista powstaje na podstawie wyników spółek. Asseco w 2022 r. osiągnęło rekordowe 17,4 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Przychody Asseco są bardzo dobrze zdywersyfikowane. W 2022 roku za 42% sprzedaży odpowiadał sektor przedsiębiorstw, udział sektora bankowości i finansów wyniósł 33% a instytucji publicznych 25%. Ponadto firma umocniła swoją pozycję we wszystkich segmentach geograficznych. Sprzedaż zagraniczna stanowiła 90% przychodów Grupy Asseco.

Rok 2022 był dla nas rekordowy zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysku netto przypisanego akcjonariuszom. Ogromnie nas to cieszy, gdyż otoczenie gospodarcze było i jest wymagające. Inflacja, wojna za naszą wschodnią granicą, wciąż odczuwalne skutki pandemii – to wszystko sprawia, że organizacje ostrożniej podchodzą do inwestowania, również w technologie. Na szczęście charakter prowadzonych przez nas projektów sprawia, że możemy liczyć na stabilność. Mimo niepewnych czasów, dalej konsekwentnie realizujemy naszą strategię opartą na rozwoju własnego oprogramowania i usług z nim związanych, a także silnej dywersyfikacji geograficznej, sektorowej i produktowej – podsumował zeszłoroczne wyniki Adam Góral, Prezes Asseco Poland.


Wydrukuj