Asseco największym polskim prywatnym inwestorem za granicą z branży IT

Asseco kolejny rok z rzędu znalazło się na „Liście 30 największych polskich prywatnych inwestorów za granicą” przygotowanym przez magazyn Forbes. Producent oprogramowania ponownie jest też liderem wśród firm IT notowanych w tym zestawieniu. W minionym roku sprzedaż zagraniczna stanowiła 90 proc. przychodów Grupy Asseco.

Asseco jest obecne w ponad 60 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 33 tys. osób. Od 2004 r. dokonało ponad 130 akwizycji, a jej spółki są notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Międzynarodowy charakter naszej organizacji i jej struktura federacyjna, pozostawiająca dużą autonomię oraz swobodę działania poszczególnym spółkom, pozwalają nam skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych, zachowując tak potrzebne klientom lokalne i elastyczne podejście. Tylko w 2022 roku do naszej Grupy dołączyło 16 spółek działających na rynkach: europejskim, izraelskim i amerykańskim – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland.


Wydrukuj